Mladí senickí karatisti v Maroku, na Ukrajine a v Česku

25.06.2018

V 2. kole Českého pohára v štýle godžu-ryu 7. apríla 2018 v Hodoníne získali mladí karatisti z Hanko kai karate klubu Senica 6 medailí. V konkurencii 138 pretekárov z 15 klubov sa najviac darilo Lenke Kopáčovej, ktorá zvíťazila v kata žiačok. Bronz získala jej sestra Zuzana Kopáčová. Držiteľka zeleného pásu (4. kyu) Ema Dvorská príjemne prekvapila v kata starších žiačok, keď po dobrých výkonoch postúpila do finále. Tu získala krásnu striebornú medailu, po tom, čo našla len jedinú premožiteľku, a to skúsenejšiu českú reprezentantku N. Michalicovú z Brna. Bronzové medaily pridali aj juniorky Adela Sadloňová a Kristína Zríniová. Úspech zaznamenali aj senickí zápasníci: iba 10ročný Samuel Otrubčák (6. kyu), člen družstva B, na svojej prvej účasti na tomto turnaji dokázal, že nielen pretekári z družstva A sa dokážu presadiť na medzinárodných súťažiach. V kumite mladších žiakov (10-11 rokov) do 40 kg získal bronzovú medailu. Všetci senickí karatisti zároveň postúpili na Majstrovstvá ČR 2018, ktoré boli 26. mája v Brne.

Reprezentanti SR v karate Alžbeta Ovečková a Martin Kopáč si museli plniť svoje reprezentačné povinnosti. A. Ovečková štartovala na prestížnej K1 Premier League v marockom Rabate. V konkurencii 545 karatistov z celého sveta bojovala o nomináciu na májové Majstrovstvá Európy seniorov. V druhom kole porazila švédsku reprezentantku jasne 5:0, no v 3. kole prehrala s vicemajsterkou sveta Sayedovou z Egypta a z ďalších bojov vypadla.

Po prvýkrát bol nominovaný do reprezentácie SR junior z Hanko kai Martin Kopáč (1. dan), ktorý premiérovo vycestoval s juniorskou reprezentáciou SR do ukrajinského Ľvova. Jeho premiéra vyšla vynikajúco a tréningy MUDr. Martina Čulena (9. dan) sa osvedčili: v kata juniorov sa presadil čistými a precíznymi technikami a rýchlosťou a prehral len jediný, posledný zápas: po boji o zlato si do Senice odniesol krásnu striebornú medailu.  Takto sa zaradil medzi najúspešnejších pretekárov Hanko kai - predsa len tu začínal už vo svojich šiestich rokoch. V jeho ďalšej reprezentačnej kariére mu prajeme veľa úspechov.

Senickí karatisti bojovali o tituly majstrov SR žiakov 19. mája v Košiciach.

V polovici júna boli tradičné skúšky technickej vyspelosti - páskovanie, kde sa karatisti snažili získať vyšší opasok, a to od najnižších - bieložltých (8. kyu) až po najvyššie - majstrovské čierne pásy.

O týchto udalostiach informoval E. Jareč v Našej Senici 5/ 2018.