AKTUÁLNE OZNAMY

POZOR! POSLEDNÝ TRÉNING B a C DRUŽSTVA!

Posledný tréning B a C družstva v tomto školskom roku je 21.6.2022!

Začiatok tréningov: od septembra 2022.

Termín náboru začiatočníkov bude uvedený na tejto stránke.

SKÚŠKY STV

9.6.2022

Dňa 9. 6.sa v telocvični ZŠ Sadová v Senici uskutočnili tradičné SKÚŠKY STV, STUPŇOV TECHNICKEJ VYSPELOSTI. Skúšobná komisia zložená z majstrov s najvyššími technickými stupňami v regióne: MUDr. Martin Čulen 9. Dan, Jaroslav Rehuš, 5. Dan, obaja z Hanko Senica a Milan Pekník, 4. Dan z KK Stará Turá preverila znalosti celkom 20 adeptov na vyššie technické stupne, z ktorých bolo úspešných 18.

12 začiatočníkov získalo svoj prvý - bieložltý pás v karate. Spomedzi vyšších opaskov úspešne prešli náročnými skúškami Vlasta Krúžeková a Laura Džačovská, ktoré si vybojovali právo nosiť hnedý opasok - 2.Kyu. Všetkým gratulujeme!

Všetci karatisti Hanko Kai Senica budú mať svoj technický stupeň zapísaný v preukaze SZK - Slovenského zväzu karate spolu s zaplatenou ročnou známkou a potvrdením od lekára 1/rok.

POZOR! DOLEŽITÝ OZNAM!

Členské príspevky na obdobie apríl - jún 2022 v sume

30,- EUR
prosíme uhradiť na účet karate

IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182

TRÉNINGY B a C DRUŽSTVA! POZOR AKTUÁLNY OZNAM (11.1.2022)

Tréningy B a C družstva Hanko kai karate klubu Senica sa opäť začínajú od UTORKA 11. 1. 2022.

GP BRNA zľava Diana Džačovská, Laura Džačovská,Karin Krúžeková, Samuel Otrubčák
GP BRNA zľava Diana Džačovská, Laura Džačovská,Karin Krúžeková, Samuel Otrubčák

GRAND PRIX BRNA V KARATE 2021. VŠETCI PRETEKÁRI HANKO KAI SENICA S MEDAILOU

Medzinárodného turnaja v karate GRAND PRIX BRNA 2021 sa tak, ako každý rok zúčastnili aj pretekári Hanko kai Senica. V modernej športovej hale Campusu Masarykovej univerzity v Brne sa 20.11. 2021 predstavili bojovníci zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. V čerstvom olympijskom športe (na nedávnej olympionáde v Tokiu štartovali karatisti prvý raz v histórii) sa súťažilo tradične v dvoch disciplínach. V cvičení bez súpera (kata) a v zápase (kumite). V senickom klube sa venujú obidvom disciplínam, lebo karate je cvičenie i boj a karatista musí byť kompletný bojovník. A z moravskej metropoly si Seničania odviezli medaily z obidvoch disciplín a ukázali svoje majstrovstvo a všestrannosť, keď každý zo štyroch pretekárov Hanko kai vystúpil minimálne jedenkrát na stupeň víťazov. Najúspešnejšia bola čerstvá dvojnásobná majsterka Českej republiky Karin Krúžeková, ktorá pokračuje vo víťaznej jazde na slovenských i zahraničných turnajoch. Iba 9-ročná žiačka jasne triumfovala v kata do 10 rokov a k zlatu z kata pripojila i striebro v zápase kumite žiačok do 11 rokov, keď medzi staršími súperkami našla premožiteľku až vo finále. Pre mladý talent z Hanko kai Senica, kde začínala v šiestich rokoch to bola zároveň i dobrá príprava na Majstrovstvá Slovenska. Dve medaily, obidve strieborné, získala v kata i kumite do 14 rokov Laura Džačovská. Po zlepšení techniky a taktiky boja by nabudúce nemala visieť ani zlatá medaila príliš vysoko. Vo vyraďovacích bojoch boli úspešní a medzi najlepších sa dostali aj v kata do 12 rokov Diana Džačovská získala 2. miesto a Samuel Otrubčák v kata do 14 rokov obsadil 3. miesto.

Grand Prix Brna v Českej republike bola zrejme na dlhšiu dobu poslednou súťažou, a to nielen v karate. Kvôli pandémii covidu sa rušia turnaje a obmedzujú tréningy. Žiacke Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa mali konať 27.11. v Bratislave, boli tiež odložené naneurčito.

Dúfajme, že juniorské ME 4. - 6. 2. 2022 v Prahe budú už bez obmedzení.

E.J.

OZNAM! TRÉNINGY B a C družstiev SA DOČASNE RUŠIA

Od 25. 11. 2021 sa na základe rozhodnutia 3.ZŠ zatvárajú telocvične.Tréningy B a C družstva sú na minimálne 2 týždne pozastavené. Sledujte túto stránku, o zmenách budeme informovať.

NÁBOR ZAČIATOČNÍKOV!

Nábor začiatočníkov do Hanko kai karate klubu Senica sa začne od 15. 9. 2021.

Prihlásiť sa môžete na tréningoch každý UTOROK a ŠTVRTOK od 18.00 hod. do 19.30 hod. v telocvični III. ZŠ na Sadovej ulici v Senici,

Nepremeškajte príležitosť stať sa jedným z nás, učiť sa krásne bojové umenie a merať si sily na tréningoch i súťažiach!

Majstrovstvá Českej republiky goju 2021

V sobotu 6.11.2021 sa v Brne uskutočnili Majstrovstvá Českej republiky v štýle goju ryu karate. Medzi najlepšími pretekármi, ktorí si vybojovali postup na český šampionátov z 3 kôl národných pohárov nechýbali ako každoročne ani pretekári Hanko kai Senica. Najúspešnejší boli mladí karatisti, žiaci, ktorí vystúpili i viackrát na stupeň víťazov. Trojnásobná majsterka ČR z posledného šampionátu Karin Krúžeková dokázala, že ani počas dlhého obdobia pandémie nestratila nič zo svojich kvalít. Nenašla rovnocennú súperku ani v staršej kategórii a zvíťazila v kata i v kumite mladších žiačok. Z Čiech si do svojej už bohatej zbierky trofejí doviezla dve zlaté medaily.

Doslova kôš medailí získal v Brne ďalší žiak Jakub Briestenský. Na českých tatami si vybojoval až 5 medailí: 3 strieborné a 2 bronzové. K spokojnosti chýbala iba aspoň jedna zlatá medaila.

Najbližšie budú štartovať pretekári Hanko kai Senica opäť v Čechách na medzinárodnom turnaji GRAND PRIX BRNA 20.11. v moravskej metropoli Brno.

MEDAILY KARATISTOV Z ČIECH

NÁBOR NOVÝCH ČLENOV DO HANKO KAI SENICA

Po období karantény sa rozbiehajú i senickí karatisti. Na poslednom turnaji v zahraničí, 2. kole Českého pohára goju-ryu 11.9.2021 v Kroměříži boli úspešní mladí karatisti Hanko Kai Senica. Získali 9 medailí, a to štartovali iba traja pretekári zo Senice. Po zatvorení telocviční a zrušení športových podujatí trénovali karatisti hlavne individuálne, prebehlo cyklistické sústredenie a od septembra fungujú už i pravidelné tréningy. V Kroměříži prekvapil ziskom doslova koša medailí vicemajster Českej republiky Jakub Briestenský, ktorý si z Čiech odviezol až 7 medailí. Celkom 6 strieborných a 1 bronzová medaila, takže chýbala iba povestná čerešnička na torte - zlatá medaila. Hlavne v Pohári nádejí - súťaže pre začiatočníkov - hviezdil a získal 5 medailí. V kategórii mladších žiakov 10 - 11-ročných sa postavil na stupne víťazov dvakrát v cvičení kata, trikrát v zápase kumite, raz v technikách kihon-ido a raz v agility - beh na obratnosť. Po nevyhnutnom odstránení chýb a pridaní v tréningu by nemusela zlatá medaila v niektorej z disciplín, v ktorých štartuje, visieť privysoko ani na Majstrovstvách Českej republiky 6. 11. v Brne, kam sa svojimi výkonmi presvedčivo kvalifikoval on i K. Krúžeková.

V inej ťažšej situácii bola úradujúca majsterka ČR v žiakoch Karin Krúžeková z Hanko kai Senica. Držiteľka modrého opasku (5. kyu) a 3-násobná majsterka ČR y posledného šampionátu už nemôže štartovať medzi začiatočníkmi, takže konkurenciu má oveľa ťažšiu. Karin ale ako vždy nesklamala a sústredenými, kvalitnými výkonmi si vybojovala zlatú medailu v kata a striebornú medailu v kumite. V kata vo finále žiačok nedala šancu súperke dobre zacvičenou majstrovskou katou Kururunfa a zaslúžene kraľovala v tejto disciplíne. V zápase kumite trochu prekvapujúco prehrala vo finále 3:4. Na začiatku súboja o zlato sa súperke podarili dva kopy na chrbát senickej karatistky a viedla tak 4:0 a i keď ju zvyšok zápasu Seničanka naháňala po tatami, podarilo sa jej len kopom na hlavu znížiť na konečných 3:4. Výpadok v tréningu zapríčinený pandémiou bolo vidieť však všade, v kvalite výkonov i v počte pretekárov. Turnaja v Kroměříži sa zúčastnili tentoraz ako rozhodcovia i obaja tréneri Hanko Kai Senica - MUDr. M. Čulen, 9. dan a J. Rehuš , 5. dan, ktorí sa budú po náročnom korona období snažiť karatistov zo Záhoria opäť na sezónu výborne pripraviť, aby medailová žatva zo slovenských i zahraničných turnajoch pokračovala.

NÁBOR NOVÝCH KARATISTOV!

Mladí karatisti majú teraz šancu. Klub šampiónov Hanko kai Senica vyhlasuje tradičný nábor pre začiatočníkov. Chlapci a dievčatá od 6 rokov sa môžu prihlásiť od utorka 21. 9. na tréningoch každý utorok a štvrtok od 18.00 hod. do 19.30 hod. v telocvični 3. ZŠ na Sadovej ulici v Senici.

Karate je účinná sebaobrana i moderný, olympijský šport. Učí sebadisciplínu, neagresivitu a úctu k všetkému živému. Záujemcovia, ktorý si chcú zlepšiť kondíciu, naučiť sa brániť, nájsť si priateľov a možno sa stať i reprezentantom a majstrom karate, nepotrebujú nič. Len tepláky, tričko a odvahu začať. Tréningy sú vedené hravou formou a postupne sa pridávajú prvky karate. Prvý mesiac sú tréningy zadarmo, a tak si každý môže toto starobylé bojové umenie vyskúšať. Aktuálne informácie sú vždy i na klubovej webstránke hankokai.sk

E.Jareč

NÁBOR ZAČIATOČNÍKOV!

Nábor začiatočníkov do Hanko kai karate klubu Senica sa začne od UTORKA 21.9.2021.

Prihlásiť sa môžete na tréningoch každý UTOROK a ŠTVRTOK od 18.00 hod. do 19.30 hod. v telocvični III. ZŠ na Sadovej ulici v Senici,

Nepremeškajte príležitosť stať sa jedným z nás, učiť sa krásne bojové umenie a merať si sily na súťažiach!

Všetci ste srdečne vítaní!


TRÉNINGY B DRUŽSTVA! POZOR!

Tréningy B družstva sa začínajú od UTORKA 6. 9. 2021. Bývať budú ako vždy -- v UTORKY a ŠTVRTKY v čase od 18.00 hod. do 19.30 hod. na III. ZŠ, Sadová ul.

NÁBOR ZAČIATOČNÍKOV sa začne koncom septembra; presný dátum bude zverejnený tu, na stránke Hanko kai karate klubu Senica v položke Aktuálne oznamy. Prosíme, sledujte túto stránku! ĎAKUJEME!


JESENNÉ SÚSTREDENIE KARATE NA ZÁHORÍ - OZNAM!

Sústredenie karate na Záhorí, ktoré sa malo konať v dňoch 2. - 5. septembra 2021 sa z technických príčin presúva na neskorší termín, ktorý vám v predstihu oznámime.

MUDr. Martin Čulen, predseda Hanko kai karate klubu Senica


AJ TENTOKRÁT VÁS PROSÍME O 2% z daní za rok 2020

Svojimi 2% z daní za rok 2020 nám veľmi pomôžete pri financovaní tréningov, sústredení a súťažných výjazdov našich mladých karatistov.

Bližšie údaje nájdete v položke 2% z daní na tejto webovej stránke. ĎAKUJEME!


Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti - na stiahnutie tu:

Slovenský pohár detí a žiakov - video súťaž v kata 25.5.2020

Na natredičnom Slovenskom pohári detí a žiakov 25.5.2020 konaného online naši pretekári opäť dosiahli významné úspechy:

Karin Krúžeková - 1. miesto - kata mladšie žiačky 8 - 9 rokov

Jakub Briestenský - 2. miesto - kata mladší žiaci 8 -9 rokov

                                  - 2. miesto - free style kata - chlapci 5 - 11 rokov

Gratulujeme!

Kniha HANKO KAI. 4 rokov karate v meste Senica (Eva Čulenová)

Vážení športovci a priatelia športu, keďže sa mnohí pýtate na knihu HANKO KAI. 40 rokov karate v meste Senica, ktorá vyšla pri príležitosti 40. výročia nášho klubu v roku 2014, zvažujeme jej ďalši vydanie. Potrebovali by sme ale vedieť Váš záujem, aby sme vedeli, koľko kusov máme vyrobiť.

Prosíme Vás teda o nahlásenie Vášho záujmu na niektorých z týchto zdrojov:

- MUDr. Martin Čulen - tréner

- Jaroslav Rehuš - tréner

- Alena Čulenová - ekonómka: a.culenova@gmail.com

- Eva Čulenová - web administrátor - autorka knihy : signis.publishing@gmail.com

alebo cez Facebook/ Messenger: https://www.facebook.com/signis.vydavatelstvo.35

Presnú cenu knihy teraz nevieme povedať, nakoľko nevieme počet kusov, ktoré budeme vyrábať, ale je možné, že sa bude pohybovať blízko okolo 10,- eur. Po zistení presného počtu záujemcov Vám na tomto mieste a na FB Signis vydavateľstva oznámime presnú sumu.

A teraz čo v knihe nájdete:

ÚVOD

HISTÓRIA A SYSTEMATIKA KARATE

1.1 História karate vo svete

1.1.1 Čuan-fa

1.1.2 Okinawa-te

1.2 Ďalšie šírenie karate do sveta

SYSTEMATIKA ŠTÝLOV KARATE

3. ZALOŽENIE A VÝVOJ HANKO KAI

3.1 Vznik a rozvoj karate na Slovensku

3.2 Vznik a rozvoj Hanko kai karate klubu Senica

3.2.1 Sedemdesiate roky 20. storočia

3.2.2 Osemdesiate roky 20. storočia

3.2.3 Deväťdesiate roky 20. storočia

3.2.4 Prvé desaťročie a prvá polovica desiatych rokov 21. storočia

KOOPERAČNÁ ČINNOSŤ HANKO KAI

4.1 Členstvo Hanko kai vo väčších (česko)slovenských celkoch

4.2 Členstvo Hanko kai v nadnárodných celkoch

4.3 Kooperačné aktivity Hanko kai

ODBORNÁ PROFILÁCIA HANKO KAI

5.1 Vzdelanie členov Hanko kai v oblasti karate

5.2 Odborné zameranie tréningových procesov v Hanko kai

TRÉNERI, ROZHODCOVIA, PRETEKÁRI HANKO KAI

6.1 Tréneri a rozhodcovia Hanko kai

6.2 Pretekári Hanko kai

VÝSLEDKY HANKO KAI NA SÚŤAŽIACH

NAMIESTO ZÁVERU

Z našich výrokov

Galéria fotografií

Slovník použitých pojmov

Literatúra a zdroje

Rozsah textu: 268 strán s bohatou fotografickou dokumentáciou.

Text knihy sa obsahovo končí rokom 2014, kedy náš klub oslavoval 40. výročie svojho založenia. Do tohto roku sú tu aj uvedené všetky významné úspechy našich športovcov.

V prípade veľkého záujmu je možné text knihy doplniť aj o ďalší vývoj Hanko kai, a to medzi rokmi 2014 a 2020.

Keďže ale nejde o jednoduchú prácu, dajte nám vedieť, či naozaj o to máte záujem a ak sa nazbiera aspoň 20 záuujemcov o doplnenie textu, začneme na doplnení pracovať.

Inak je možné objednať si knihu v súčasnom znení, teda do roku 2014.

Ukážky z tejto knihy spolu s niektorými fotografiami sú aj súčaťou tejto webovej stránky.

Ďakujeme za pochopenie.


JESENNÁ ŽATVA ÚSPECHOV V HANKO KAI

Aj v jeseni 2019 mladí karatisti z Hanko kai boli mimoriadne úspešní a náš klub obohatili viacerými medialami.

Ponúkame Vám prehľad našich najnovších úspechov:

Kopáč - 21.9.2019 1.kolo Slovenského pohára U21, juniorov, kadetov, dorastencov - Košice - kata muži: 3. miesto

Kopáč - 28.9.2019 Pohár SNP B. Bystrica - kata muži: 2. miesto

Krúžeková - 28.9.2019 Pohár SNP B. Bystrica 

- kata mladšie žiačky. - 2. miesto
- kumite nad 28 kg - 3. miesto

Krúžeková: 12. 10. 2019 1.kolo Bratislavského pohára - Viničné
- agility - 1.m.
- kata ml.ž. - 3.m.
- kumite nad 28 kg - 2.m.

Otrubčák - 12.1 0.2019 1. kolo Bratislavského pohára - Viničné
- kumite 10-11 r. - 3.m.

Krúžeková Karin - 2. kolo Bratislavského pohára 

- 2.m. v kata
- 3.m. kumite

Briestenský Jakub - 2.kolo Bratislavského pohára 

-3.m. kumite

Džačovská Laura - 14. 9. 2019 Račiansky strapec - Bratislava

- kata staršie žiačky - 3. m.

Bratislavský pohár - Viničné:

Džačovská L. - kata 7.m., 

Rybnikárová - kata mladšie kadetky 5.m.

Džačovská D.- 12.10. Viničné kata ml.ž. 5.m.

OKINAWA! ÚČASŤ Dr. ČULENA NA MEDZINÁRODNOM SEMINÁRI RYU EI RYU

Možno každý karatista sníva o tom, že aspoň raz v živote sa pozrie do kolísky karate, na Okinawu. Hlavnému trénerovi Hanko kai Dr. Martinovi Čulenovi a členovi klubu Hanko kai Martinovi Kopáčovi sa to splnilo, keď 17.8.2019 vycestovali spolu s reprezentáciou Českého svazu karate goju ryu a s jeho podporou na najjužnejší japonský veľký ostrov ležiaci v súostroví Ryu ei ryu, kedysi domov kráľovstva Ryu ei ryu. 

Na tomto mieste pri meste Šuri sa konal veľký medzinárodný seminár Ruyu ei ryu pod vedením bývalého Majstra sveta v kata Tsugua Sakumota, kde sa zúčastnilo okolo 300 karatistov. Česká výprava spolu s Dr. Čulenom a M. Kopáčom sa zúčastňovala tréningov v malých skupinkách. Trénovali sa techniky, kihon. Niektoré tréningy prebiehali aj v rodnej dedine Sakumota Onna Village. Šiesty deň seminára boli ukážky budo kan a na tejto veľkej akcii sa zúčastnilo až okolo 1000 cvičencov. Nechýbali ani prezentácie jednotlivých krajín. V nedeľu bolo voľno a výprava si prezrela pamiatky v najbližšom okolí, najmä pevnosť v Šuri, Fukushu garden a múzeum karate. V pondelok sa cestovalo na sever ostrova a celý seminár sa ukončil osobitným tréningom výpravy u samotného Sakumota.

Pobyt na Okinawe bol nesporne obohacujúci. Vedomosti a zručnosti z neho bude Dr. Čulen teraz aplikované aj v Senici na tréningoch karate.

Zdroj: Český svaz karate goju ryu, autorka: V. Míšková

NÁBOR PRE ZAČIATOČNÍKOV!!! Pozor!!! Prijímame nové talenty!

Nábor nových karatistov sa začína vo štvrtok 19.9.2019 na III. ZŠ v Senici. Potom môžete prísť prihlásiť sa kedykoľvek na tréningy družstva B.

Srdečne ste vítaní! Tešíme sa na nové talenty!

Letné cyklistické sústredenie Hanko kai

Na prelome júla a augusta sa v Hanko kai uskutočnilo tradičné letné cyklistické sústredenie. Karatisti pod vedením trénera MUDr. Martina Čulena trénovali kondíciu a vytrvalosť tak, že na bicykloch hrdinsky zdolávali krátke, zato strmé kopce Záhoria a Myjavsko-brezovských kopaníc. Počasie vyšlo, nálada bola vynikajúca, vytrvalosť do ďalšej tréningovej a súťažnej sezóny je chytená.

Prezentácia Hanko kai na Wanadoo festivale športu na Kunovskej priehrade - 29. jún 2019

Karatisti Hanko kai Senica sa zúčastnili v sobotu 29.6.na Wannadoo festivale športu. Na Kunovskej priehrade pri Senici predvádzali od 10.00 do 19. 00 hod. ukážky karate a snažili sa tento olympijský šport a zároveň starodávne bojové umenie priblížiť mladým záujemcom i rodičom.

Stánok Hanko kai navštívili i trnavský župan pán Viskupič a primátor Senice pán Džačovský.

Skúšky technickej vyspelosti úspešné!

18.6.2019 sa uskutočnili na 3. ZŠ v Senici skúšky STV. 

Karatistov skúšala skúšobná komisia v zložení : MUDr. M. Čulen, J. Rehuš a M. Pekník. Skúške sa podrobilo 24 členov karate z klubu Hanko kai II, krúžku Šaštín-Stráže a klubu z N. M. nad Váhom. Z celkového počtu na 8.kyu robilo skúšky 7 karatistov, na 7. kyu 1, na 6. kyu 6, na 5. kyu 2, na 4. kyu 3, na 3. kyu 3, na 2. kyu 1 a na 2. DAN 1.
Úspešnosť bola 91,67 %, to znamená, že z 24 karatistov bolo úspešných 22.

Najvyšši technický stupeň, majstrovský čierny pás 2.dan, získala Andrea Čermáková, niekdajšia úspešná pretekárka Hanko Senica a dorastenecká Majsterka Slovenska v zápase kumite.

GRATULUJEME!!!


Úspech senických karatistov na Majstrovstvách Českej republiky v goju-ryu! Bližšie informácie a foto v položke Napísali o nás.

Dňa 25.5.2019 sa konali Majstrovstvá ČR v štýle goju-ryu.

Mladí senickí karatisti zaznamenali výrazné úspechy:

Karate Agility Chlapci do 7 r.:  Jakub Briestenský 7.m.

Karate Agility dievčatá do 7 r. Karin Krúžeková 3.m.

Kihon-ido dievč. do 7 r Karin Krúžeková 1.m.

Kumite Balloon chlapci do 7 r. Jakub Briestenský 3.m.

Kumite Balloon dievč. do 7 r. Karin Krúžeková 1.m.

Kata Beginners ml.žiačky 10-11 r. Laura Džačovská 5.m.

Kata ml.žiačky 10-11 r. Lenka Kopáčová 1.m., Zuzana Kopáčová 2.m.

Kata st.žiačky 12-13 r. Pavlína Rybnikárová 5.m., Emma Kondlová 5.m.

Kata jun. 16-17 r. Adela Sadloňová 1.m.
Kristína Zríniová 2.m.

Kata muži Martin Kopáč 3.m.

 

SKÚŠKY TECHNICKEJ VYSPELOSTI!

V Senici sa uskutočnia tradičné skúšky technickej vyspelosti v karate. V utorok 18.6.2019 o 18.00 hod. sa na 3. ZŠ na Sadovej ulici pokúsia karatisti na náročných skúškach vybojovať si vyšší technický stupeň - farebný pás.Od najmenších začiatočníkov, ktorí sa pokúsia získať svoj prvý, najnižší opasok-bieložltý, 8. kyu až po skúsených reprezentantov, ktorí po cca 8 rokoch tréningu môžu zabojovať o čierny, majstrovský pás, 1. dan. Presvedčiť o svojich kvalitách musia skúšobnú komisiu zloženú z majstrov s najvyššími tech. stupňami.

 


Úspešná sezóna senických karatistov!

Úspešnú sezónu majú za sebou senickí karatisti z Hanko kai, ktorí v roku 2018 dosiahli úspechy na domácom, no najmä zahraničnom poli. Medzi najväčšie úspechy patrí titul Vicemajstra sveta pre mladého juniorského reprezentanta Martina Kopáča a mnohonásobnej Majsterky Slovenska Alžbety Ovečkovej. 

Svoj doteraz najväčší úspech dosiahol iba 17ročný odchovanec senického klubu Martin Kopáč na Majstrovstvách sveta v štýle godžu-ryu v rumunskej Bukurešti  v konkurencii 970 pretekárov z 36 krajín. Získal tu bronzovú medailu. Hneď nato bol nominovaný do slovenskej juniorskej reprezentácie a prezentoval sa  ako reprezentant v ukrajinskom Ľvove, kde získal striebro v kata juniorov. Začínal u trénera Jaroslava Rehuša (5. dan), potom sa presunul do A družstva k MUDr. Martinovi Čulenovi (9. dan).

Alžbeta Ovečková (2. dan)  sa úspešne presadzuje medzi slovenskou i svetovou špičkou už medzi ženami. Dorastenecká Majsterka Európy a skúsená reprezentantka SR je zaradená do TOP tímu slovenskej reprezentácie. Senická odchovankyňa má - ako vždy- len tie najvyššie ciele: nominovať sa na oplympiádu v Tokiu 2020, kde karate vzniklo po prvýkrát ako olympijský šport.  Medzi najlepších karatistov sveta sa do Japonska dostanú len tí najlepší zo Svetového pohára. Alžbeta Ovečková sa v rácmi svojich nomácii sústreďuje práve na Svetové poháre v španielskej Guadalajre, v rakúsko Salzburgu, marockom Rabate, takisto aj v Turecku. Prestížnou záležitosťou bola aj účasť v emirátskom Dubaji. 

Za svojimi vzormi nezaostáva ani senická mládež: v Českých pohároch získalo množstvo medailí aj juniorky Adela Sadloňová (1. dan) a Kristína ristína Zrínyová (1. dan). Presadzujú sa aj žiaci; Lenka a Zuznama Kopáčové, Ema Dvorská sú Vicemajsterky Českej republiky v roku 2018. Iba 10 ročný Samuel Otrubčák z B družstva Hanko kai obsadil 3. miesto v Českom pohári v kumite.


Nominácie do slovenskej reprezentácie sú aj v Hanko kai!

Slovenský zväz karate v posledných dňoch informoval kluby o nomináciách najlepších pretekárov Slovenska do štátnej reprezentácie za rok 2018. Z Hanko kai sa reprezentantmi SR stali Alžbeta Ovečková v kategórii kata senioriek a Martin Kopáč v kata juniorov. GRATULUJEME A ŽELÁME VEĽA ÚSPECHOV V REPREZENTOVANÍ NAŠEJ KRAJINY!

Vyhlásenie najlepšieho športovca mesta Senice!

Tak ako po minulé roky, aj v roku 2018 vyhlásilo Mesto Senica anketu o najlepšieho športovca mesta Senice. Najlepší pretekári z Hanko kai karate klubu boli za rok 2017 nominovaní vo všetkých kategóriách! Za najlepšieho trénera bol za karate nominovaný MUDr. Martin Čulen. Akcia prebehne v Dome kultúry v Senici 26.2.2018 o 16.00 hod.

Mladí karatisti z Hanko kai výborne bojovali aj na druhom kole Českého pohára godžu-ryu v Hodoníne, keď Ema Dvorská (4. kyu) získala striebro v kata starších žiačok, Adela Sadloňová a Kristína Zríniová sa zaslúžili o bornz v kata junioriek. Lenka Kopáčová vybojovala zlato v kata žiačok 10 - 11 ročných. Jej sestra Zuzka Kopáčová získala v tej istej...

Noviny Plus 1 z 1.6.2018 uverejnili rozhovor Laca Faitha zo stávkovej spoločnosti DOXXbet, s.r.o. s úspešnou senickou karatistkou Alžbetou Ovečkovou. Prečítať si ho môžete tu.

V 2. kole Českého pohára v štýle godžu-ryu 7. apríla 2018 v Hodoníne získali mladí karatisti z Hanko kai karate klubu Senica 6 medailí. V konkurencii 138 pretekárov z 15 klubov sa najviac darilo Lenke Kopáčovej, ktorá zvíťazila v kata žiačok. Bronz získala jej sestra Zuzana Kopáčová. Držiteľka zeleného pásu (4. kyu) Ema Dvorská príjemne prekvapila...

Podobne ako každý rok, aj začiatkom roku 2018 (26.2.2018) sa v Mestskom dome kultúry v Senici konala významná akcia Vyhlásenie najlepšieho športovca mesta Senice. Nominovaní boli športovci - tréneri aj pretekári z rôznych oblastí, medzi nimi aj karatisti z Hanko kai Karate klubu Senica. Prestížne ocenenie si za úspešnú reprezentáciu mesta Senice v...

11.1. až 14.1.2018 sa v Starej Turej konalo tradičné zimné sústredenie karatistov. Ako vždy, bývalo sa v krásnom prostredí Dubníka a tréningy prebiehali v miestnej základnej škole. Sústredenia sa tradične zúčastnili slovenskí aj českí reprezentanti v kata. Tréningy viedol MUDr. Martin Čulen. a orientované boli na precvičovanie kata, techník,...

Na Svetovom pohári na Okinawe sa v decembri 2017 zúčastnila aj moravská pretakárka z Taro kanu Brno trénujúca aj pod vedením MUDr. Martina Čulena v Hanko kai Senica Veronika Mišková. Vo 4. kole sa jej podarilo poraziť vicemajsterku sveta Bottano a postupovala ďalej. Zastavila ju až japonská Majterka sveta Shimizu. GRATULUJEME!