AKTUÁLNE OZNAMY

VÍŤAZI Z 3. KOLA SLOVENSKÉHO POHÁRA V KARATE DETÍ A ŽIAKOV, STARÁ ĽUBOVŇA

16.4.2024 sa konalo posledné kolo Slovenského pohára detí a žiakov v Starej Ľubovni. Tentokrát sa súťaže zúčastnilo 53 klubov so 444 pretekármi. Náš klub skvele reprezentovali súrodenci Martin a Adelka Gažovci. Obaja zvíťazili vo svojich kategóriách v kata a odnášajú si domov medailu, diplom a pohár. Tieto víťazstva im zaručili postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa tento rok budú konať v Banskej Bystrici 25.5.2024.

Víťazom gratulujeme!


PROPOZÍCIE - BRATISLAVSKÝ POHÁR, 2. kolo, 27. 4.2024, VINIČNÉ

Na stiahnutie tu:PROPOZÍCIE - ČESKÝ POHÁR GO-JU 20. 4. 2024, HUSTOPEČE

Na stiahnutie tu:


Úspech A. Gažovej na Budatín karate cup 2024

6.4.2024 sa konal 2. ročník súťaže Budatín karate cup 2024 v Žiline, kde náš klub reprezentovali Adelka a Martin Gažovci. Obaja veľmi úspešne, Adelka si doniesla zlato z kategórie kata začiatočníčok do 10 rokov a Martin striebro z kategórie kata začiatočníci do 12 rokov. Gratulujeme!


NOVÉ KLUBOVÉ PREZENTAČNÉ ROLL UPY

Klub Hanko kai Senica oslavuje tento rok významné jubileum: 50 rokov od jeho založenia v októbri 1974. K tomuto výročiu boli v marci 2024 pripravené aj dva kusy reklamných klubových roll upov, ktoré pripomínajú toto výročie a úspechy klubu. 

Na foto sú žiaci B družstva Hanko kai Senica na tréningu v telocvični 3. ZŠ na Sadovej ulici s klubovými roll upmi a zástavou. 

Klubové rollupy skrášlia naše nové dojo v Dome kultúry v Senici a budeme sa nimi prezentovať aj na turnajoch,sústredeniach, skúškach STV a seminároch.


ČESKÝ POHÁR GOJU, KROMĚŘÍŽ

13 MEDAILÍ PRE HANKO SENICA

Na 1. kole Českého pohára goju 16.3.2024 sa v Kroměříži zúčastnilo 194 pretekárov z 18 klubov. Hanko Senica malo na turnaji 12 pretekárov, ktorí získali celkom 13 medailí: 1 zlatú, 5 strieborných a 7 bronzových. Najúspešnejší boli dvojnásobní medailisti: Adela Gažová, víťazka v kata a strieborná v kumite žiačok a Jakub Svoboda, ktorý získal dve druhé miesta v agility a kihon ido. 

Výsledky pretekárov Hanko Senica:
Agility 10-11roční: Viktor Piroha - 4. miesto v kumite baloon - 2. miesto
Agility 12-13r.: Jakub Svoboda - 2. m., kihon ido - 2.m.
Kumite baloon 10-11r.: Tomáš Jankovič - 3. m.
Kata 7-9r.: Adela Gažová - 1. m., kumite 7-9r. do 32 kg - 2.m.
Kata 10-11r.: Martin Gažo - 3.m. kumite, 10-11r. do 43 kg - 3.m
Kata 10-11r.: Nicolas Horecký - 3.m.
Kata 12-13r.: Karin Krúžeková - 2. m.
Kata juniori 16-17r.: Samuel Otrubčák - 3. m. kata muži - 3.m.
Kata muži: Michal Krištof - 3.m.

Všetkým medailistom gratulujeme a prajeme veľa úspechov i na ďalšom - 2. kole Českého pohára goju, ktorý bude 20.4. v Hustopečiach. 

Okrem medailí sa bojuje aj o body. Najlepší pretekári z troch kôl Českého pohára postupujú na Majstrovstvá Českej republiky 26.10. v Brne. Tréneri Hanko Senica M.Čulen a J. Rehuš boli tentoraz v Kroměříži ako rozhodcovia a budú sa určite snažiť získať pre Senicu tituly majstrov ČR. 

O týždeň neskoršie 27.4. štartujú Seničania na krajských majstrovstvách. Vo Viničnom sa uskutoční 2. kolo Pohára Bratislavskej únie karate. Najlepší z 3 kôl krajských majstrovstiev sa kvalifikujú na Majstrovstvá SR žiakov 25.5.v Banskej Bystrici.


DOLEŽITÝ OZNAM! ČLENSKÉ - apríl - jún 2024

Členské príspevky na apríl - jún 2024: všetci členovia klubu /družstvo A, B aj C/: 39,- EUR
na č. účtu IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182
VS : 0405062024
Do poznámky pre príjemcu: meno a priezvisko člena klubu.

Príspevok treba uhradiť do 10. apríla 2024.

Prosíme uhrádzať ho len na účet!


SLOV. POHÁR ŽIAKOV, 2. kolo. PARTIZÁNSKE BEZ MEDAILY

2. kolo Slovenského pohára žiakov sa uskutočnilo 9.3. v Partizánskom.

Na turnaji štartovalo 585 pretekárov z 63 klubov. Karatisti Hanko Senica sa tentokrát, žiaľ, vrátili bez medaily. Obhajkyňa prvenstva z minulého kola v kata žiačok Adéla Gažová prehrala v 1. kole. Najvyššie sa dostal Sebastián Szabo v kumite st. žiakov, keď prehral posledný súboj o bronzovú medailu a obsadil konečné 5. miesto. Zo začiatočníkov s bielym opaskom si dobre viedli v agility Sienna Palkovič a Viktor Piroha. Posledné, 3. kolo SP žiakov sa uskutoční v Starej Ľubovni.


ČESKÝ POHÁR GOJU 16.3. V KROMĚŘÍŽI

V sobotu 16.3. sa zúčastnia pretekári Hanko Senica 1. kola Českého pohára goju ryu v Kromêříži.

Propozície na turnaj sú tu:


SÚSTREDENIE DUBNÍK (Stará Turá). Január 2024

V dňoch 11. - 14. 1. 2024 sa uskutočnilo na Dubníku pri Starej Turej tradičné zimné sústredenie pod vedením hanshi MUDr. M.Čulena, 9. dan. Tréningy boli zamerané hlavne na blížiace sa juniorské Majstrovstvá Európy v Gruzínsku. Slovenskí a českí karatisti sa zdokonaľovali v technikách, kombináciách do kumite i v náročných majstrovských katách zo štýlu šito ryu. Karatisti Hanko kai Senica ukázali, že sú dobre kondične i technicky pripravení na jubilejnú 50. súťažnú sezónu.


SLOVENSKÝ POHÁR ŽIAKOV V PARTIZÁNSKOM, 2. kolo (9.3.2024)

V sobotu 9. 3.2024 sa pretekári Hanko Senica zúčastnia na 2. kole SLOVENSKÉHO POHÁRA ŽIAKOV v Partizánskom.

Propozície tu:


ZALOŽENIE SKUPINY HANKO SENICA NA FACEBOOKU

Pre rýchle informovanie a komunikáciu členov a priaznivcov klubu Hanko kai Senica bola na Facebooku založená skupina HANKO KAI KARATE KLUB SENICA.

Táto facebooková skupina bude slúžiť hlavne na rýchle a aktuálne informovanie pretekárov Hanko Senica o súťažiach a podrobnostiach k nim (napr. termíny súťaží, propozície, súpisky, odchody na turnaje, časy štartov, výsledky a pod.) Budú tu ale aj ďalšie aktuálne a užitočné informácie, fotky a videá zo sústredení, seminárov, tréningov a celkovo zo života klubu. 

Najmä pretekári, prípadne rodičia mladých pretekárov, aktivujte si na FB skupinu Hanko Senica a navštevujte ju pre lepšiu informovanosť. 

Všetky dôležité informácie budú, samozrejme, zverejňované i naďalej aj na tejto našej klubovej stránke.


NOVÉ ROLL UPY HANKO KAI S VEĽKOSŤOU 200 X 85 CM 

SÚ UŽ V TLAČI!

Budeme sa s nimi prezentovať na súťažiach, seminároch, sústredeniach a ďalších akciách.


VÍŤAZSTVO GAŽOVEJ V SLOVENSKOM POHÁRI ŽIAKOV V NITRE

Na 1. kole Slovenského pohára žiakov 17.2.2024 v Nitre sa skvele predviedla iba 9-ročná pretekárka Hanko Senica ADÉLA GAŽOVÁ , 6. kyu, ktorá pri svojej vôbec prvej účasti na Slovenskom pohári zvíťazila v kata mladších žiačok, 8-9 ročných. Pod Zoborom sa pritom zišla bohatá účasť 656 pretekárov z 64 klubov celého Slovenska. V konkurencii najmladších slovenských karatistov sa nestratila ani desiatka odchovancov najzápadnejšieho slovenského klubu Hanko Kai Senica. Okrem už skúsenej držiteľky modrého pásu - 3. kyu K. Krúžekovej boli všetci ostatní senickí pretekári úplnými začiatočníkmi na takejto veľkej súťaži, ale na tatami zaplnenej Mestskej športovej haly v Nitre to pri súbojoch s rovesníkmi v agility, kata a kumite vidieť vôbec nebolo. Mladí Seničania s žltooranžovým opaskom – 6.kyu, žltým 7. kyu, bieložltým - 8. kyu i úplní začiatočníci z náboru s bielym opaskom, bez technického stupňa S. Palkovič a V. Piroha, všetci skvele pripravení a koncentrovaní predviedli výborné výkony a dobre reprezentovali svoj klub a mesto. Absolutórium si zaslúži za svoje výkony v kata A. Gažová, ktorá v ťažkej konkurencii 29 pretekárok, v nemilosrdnom vyraďovacom systéme porazila všetko, čo sa jej postavilo do cesty a ako jediná neporazená pretekárka si zaslúžene na stupni víťazov prebrala zlatú medailu, diplom a pohár za 1. miesto. Po voľnom 1. kole porazila v druhom Holečkovú (Farmex Nitra) a v 3. kole vyradila Jačiskovú (Shihan Poprad). V semifinále Slovenských pohárov už nie sú žiadni ľahkí súperi, iba extratrieda, väčšinou majstri Slovenska a víťazi Slovenských pohárov. Adélka presnou technikou, rýchlosťou a silou porazila v semifinále Knapcovú zo ŠŠK Bratislava a vo finále ju čakala dovtedy neporazená, ďalšia reprezentantka karate z hlavného mesta, Baranovská (Seiwa Bratislava). Aj rozhodujúci, posledný súboj o zlato zvládla lepšie pretekárka Senice a mohla sa tak radovať zo svojho prvého triumfu v Slovenskom pohári. Ako úspešná sa potvrdzuje dlhoročná, náročná, odborná práca s mládežou v Hanko Senica, keď sa od začiatkov učia karatisti kata až z dvoch štýlov karate: Šito ryu i Godžu ryu, ktoré takticky nasadzujú podľa druhu súťaže, priebehu a súpera. V Nitre bola ich najčastejšou kombináciou katy Heian Nidan a Gekisai dai ichi, ktoré predvádzal v kata st. žiakov, 10- 11 r. i MARTIN GAŽO a prekliesnil si cestu až do súboja o bronz, kde tesne prehral s Kubášom (Žiar nad Hronom) a obsadil cenné 5. miesto. Ako univerzálny talent sa ukazuje víťazka v kata Gažová, keď aj v zápase kumite bojovala o popredné priečky. Smolná, veľmi tesná prehra v súboji o bronz so Strihovou (Union Košice) ju odsunula na nepopulárne, ale cenné, konečné 5. miesto. Na bronzovú medailu v kumite siahala aj GABRIELLE JURALOVÁ v kumite st. žiačky, 10 – 11 r. do 35 kg. Hlavne taktickými chybami, čo je ale u začiatočníkov v zápase najčastejšia a ospravedlniteľná chyba, prehrala s Habdákovou (KK Zvolen) 0:3 a obsadila 5. miesto.

Tréneri Hanko Senica J. Rehuš, M. Gažo a V. Krúžeková získali pri kaučovaní pretekárov množstvo cenných poznatkov, ktoré budú aplikovať pri tréningoch na odstránenie nedostatkov a ďalšom zlepšovaní výkonnosti. Vysokú úroveň slovenského karate potvrdzujú a dobrým príkladom pre mladších sú i traja reprezentanti Slovenska, Majsterka Európy Čukanová a medailisti z nedávnych juniorskych ME v Gruzínsku, ktorí boli na turnaji v Nitre slávnostne ocenení Slovenským zväzom karate.

Najbližšie sa karatisti Hanko Senica predstavia 9.3.na Slovenskom pohári žiakov, 2. kole v Partizánskom, kde budú chcieť potvrdiť úspechy z 1. kola v Nitre. Najlepší pretekári zo Slovenského pohára, teda zo všetkých troch kôl sa kvalifikujú na Majstrovstvá Slovenska žiakov, ktoré sa zrealizujú 25.5. v Banskej Bystrici. Veríme, že v súbojoch o titul majstra Slovenska nebudú chýbať ani mladí záhorácki karatisti. Do zahraničia, Českej republiky vycestujú Seničania 16.3.na 1. kolo Českého pohára goju v Kroměříži.AJ TENTOKRÁT VÁS PROSÍME:

2% z daní za rok 2023

Svojimi 2% z daní za rok 2023 nám veľmi pomôžete pri financovaní tréningov, sústredení a súťažných výjazdov našich mladých karatistov.

Budeme radi, keď nám 2% poukážete na naše údaje:

názov: Hanko kai karate klub Senica, o.z.
sídlo: Sadová 638/43, 905 01 Senica
IČO: 00589233
právna forma: občianske združenie

IBAN: SK10 0200 0000 0000 0753 6182

ĎAKUJEME!


Poďakovanie MESTU SENICA

Počas roka 2023, po 2 rokoch vynútených prestávok a dištančných tréningov počas kovidu, klub naplno rozbehol svoju činnosť a to v oblasti tréningov, sústredení i súťaží. Tréningy prebiehajú každý deň podľa výkonnosti členov a tiež podľa výkonnosti sa zúčastňujú i sústredení.V r.2023 sa členovia klubu zúčastnili 4 sústredení a to v januári tradičného sústredenia na Starej Turej Javorinke, v máji v Pršticiach, v
júli v Luhačoviciach a v auguste v Lopeniku.

Veľkú pomoc pri ich finančnom zabezpečení poskytlo MESTO SENICA, za čo mu patrí veľké poďakovanie.


14 MEDAILÍ Z BRATISLAVSKÉHO POHÁRA

VINIČNÉ, 12. 11. 2023, 1. KOLO

Na slovenský turnaj vycestovali tentoraz senickí karatisti, a to na krajskú súťaž BRATISLAVSKÝ POHÁR, 1.kolo, ktoré sa uskutočnilo 12. 11. 2023 vo Viničnom pri Pezinku. Spoločenský dom vo Viničnom privítal bohatú účasť až 245 pretekárov z 21 klubov. Mladí pretekári z Hanko kai Senica, čerství majstri ČR z minulého týždňa z Brna, sa presvedčili, že slovenské karate, hlavne kumite, je kvalitné, tvrdé a vyspelé. Pretekárom zo špičkových slovenských klubov Rapid Bratislava, Real Trenčín či Farmex Nitra sa však dokázali Seničania vyrovnať a v mnohých prípadoch i poraziť. Pri svojej premiére na turnajoch Bratislavskej únie karate (BÚK) v 3. kole v máji 2023 získali vo Viničnom 9 medailí. Teraz ukázali ďalšie zlepšenie, tvrdý tréning pretavili do dobrých výkonov na tatami a z turnaja si 14 pretekárov Hanko odviezlo celkom 14 medailí: 2 zlaté, 6 strieborných a 6 bronzových. Zvlášť v kata ukázali Seničania svoju extratriedu a presnú techniku a v hodnotení klubov skončili na vynikajúcom 3. mieste.

Skúsení pretekári zo Slovenských pohárov, členovia A družstva, čistým predvedením majstrovských kát zo šýlu šito a goju zvíťazili suverénne vo svojich kategóriách. SAMUEL OTRUBČÁK v kata juniorov 16-17 r. a KARIN KRÚŽEKOVÁ v kata st. žiačok 10-11 r. Posledný zlatý krok sa vo finále kata žiakov nepodaril členom B družstva, začínajúcim pretekárom so žltým opaskom, ADÉLE GAŽOVEJ v ml. žiačkach 8-9 r., MARTINOVI GAŽOVI v ml. žiakoch 8-9 r. a NIKOLASOVI HORECKÉMU v st. žiaci 10-11 r. Víťaznú cestu vyraďovacími súbojmi kvôli zbytočným chybám nepremenili svoje snahy vo finále vo víťazstvo a získali strieborné medaily za 2. miesta. Ďalšie tri strieborné medaily pripojili v kumite po bojovných výkonoch GABRIELE JURALOVÁ v st. žiačkach 10-11 r., SEBASTIÁN SZABO v st. žiakoch 10-11 r. a THEODOR BEREC v ml. dorastencoch 12-13 r.

V Hanko Senica sa dlhodobo úspešne pracuje i s úplnými začiatočníkmi s bielym opaskom, ktorí začali cvičiť len od septembrového náboru. Svoj prvý veľký deň na turnaji karate tak úspešne prežili i dvaja začiatočníci z C družstva (s bielymi opaskami), ktorí ukázali svoje sľubné perspektívy do budúcnosti. SIENNA PALKOVIČ dokonca v kumite na terč, v kategórii žiačky 10-11 r. získala bronzovú medailu a predviedla výborné kopy. Podobne TOMÁŠ JANKOVIČ skončil ako bronzový v kumite na terč v kategórii ml. žiakov 8-9 r.

Ďalšie bronzové medaily získali v kata st. žiaci 10-11 r. DOMINIK RUSŇÁK, ml. dorastencoch 12-13 r. JAKUB SLOBODA a v kumite ml. žiaci 8-9-ročných ADELA GAŽOVÁ a MARTIN GAŽO.

Pretekárov kaučovali tréneri J. Rehuš, M. Gažo a V. Krúžeková, ktorí poznatky z tohto turnaja prenesú do ďalšieho zlepšovania výkonnosti pretekárov Hanko Senica, aby na 2. kole Bratislavského pohára boli výsledky ešte lepšie. K úspešnej a dobre viditeľnej prezentácii klubu prispeli okrem klubovej zástavy Hanko Senica, pod ktorou na každom turnaji sedia rodičia a pretekári, i nové, naozaj reprezentatívne, klubové tepláky.

Kto z pretekárov, trénerov alebo rodičov má záujem o zakúpenie klubových teplákov alebo klubového trička, môže kontaktovať p. Gažu.

Po vianočných sviatkoch sa pretekári A družstva zúčastnia na tradičnom zimnom sústredení na Dubníku pri Starej Turej.PLATBA ČLENSKÉHO - OZNAM

Platbu členského, prosíme, prevádzajte iba bezhotovostne. Ďakujeme!


ŠTYRI TITULY MAJSTROV ČESKEJ REPUBLIKY V GO-JU RYU, Brno, 4. 11. 2023

Veľmi úspešne sa skončil pre karatistov Hanko Senica 29. ročník Majstrovstiev Českej republiky v štýle go-ju. Na český šampionát v tomto štýle 4. 11. 2023 v Brne sa kvalifikovalo iba najlepších 8 pretekárov v kategórii z troch kôl národných pohárov. Medzi českú špičku sa prebojovalo aj 9 pretekárov Hanko kai Senica, ktorí v moravskej metropoli patrili k najlepším, keď získali 4 tituly majstra ČR a celkom 8 medailí: 4 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové.

Najúspešnejším pretekárom a dvojnásobným šampiónom ČR 2023 sa stal 9-ročný MARTIN GAŽO (7. kyu), ktorý zvíťazil v kata i kumite-beginner, mladší žiaci 8-9 rokov. Talentovaný Martin zvíťazil vo všetkých vyraďovacích zápasoch a zaslúžene si na stupni víťazov dvakrát prebral zlatú medailu a pohár od predsedu Českého zväzu karate J. Bočka. Svoj prvý triumf na turnaji karate oslavoval v kategórii agility starších žiakov 12-13 rokov JAKUB SVOBODA (8. kyu). Už skúsená pretekárka a majsterka ČR KARIN KRÚŽEKOVÁ (4. kyu) nedala najmenšiu šancu svojim súperkám v kata žiačok 10-11 r. a suverénne zvíťazila. Zo siedmich začiatočníkov z B družstva Hanko, ktorí prvý raz štartovali na českom šampionáte, podal vynikajúci výkon i mladší žiak TOMÁŠ JANKOVIČ, strieborný v kumite-baloon. Bronz pridali ADELA GAŽOVÁ v kata-beginner, ml. žiačky, 8-9 r. a SAMUEL OTRUBČÁK v kata juniorov. Senických pretekárov kompetentne koučoval M. Gažo (1. dan). Tréneri M. Čulen a J. Rehuš rozhodovali, MUDr. Čulen naviac plnil i funkciu lekára pri kumite. Aj zásluhou tradične dobrej priateľskej atmosféry na turnajoch go-ju a dlhoročným výborným, kamarátskym vzťahom medzi pretekármi, trénermi i rozhodcami prebehol celý šampionát v duchu fair play, bez sťažností a zranení.


OSEM MEDAILÍ Z KROMĚŘÍŽA

V moravskom historickom meste Kroměříž sa uskutočnilo 21. 10. 2023 záverečné 3. kolo Českého pohára v štýle goju-ryu. Do Čiech vycestovali aj ôsmi karatisti z B družstva Hanko Senica, aby si otestovali formu pri skúsenejších pretekároch a tiež aby vyskúšali svoje prednosti začínajúci pretekári. Turnaj skončil pre senických žiakov úspešne a domov si doviezli celkom 8 medailí: 1 zlatú, 4 strieborné a 3 bronzové.

Traja začiatočníci - mladí pretekári s bieložltým opaskom (8. kyu) na svojej prvej súťaži v živote nesklamali. Výborne sa popasovali s trémou a dokázali v konkurencii 16 klubov z celej ČR získať v Pohári nádejí, súťaži pre začiatočníkov, celkom 3 medaily. Najúspešnejší bol Jakub Svoboda, ktorý si z Moravy odviezol striebornú medailu za 2. miesto v kategórii agility a bronzovú za 3. miesto v kumite baloon.

Velmi dobre si viedli aj ostatní senickí źiaci, ktorí po prvý raz súťažili v kategórii kata s katami zo štýlu goju, a taktiež po prvý raz zápasili v kumite. Dobre pripravení a koncentrovaní patrili v každej kategórii medzi najlepších a vystúpili päťkrát na stupne víťazov. Najúspešnejším pretekárom Hanko Senica sa stal 8-ročný Martin Gažo (7. kyu), ktorý v kumite beginner zvíťazil, a v kata beginner bol druhý. Vo svojich dvoch kategóriach bol teda na takmer na 100 percent úspešný vo všetkých súbojoch. Pretekárov dobre koučoval Martin Gažo st. (1. dan) a pomáhali i všetci rodičia, ktorí do Kroměříža pricestovali. Tréneri Hanko kai MUDr. M. Čulen (9. dan) a J. Rehuš (5. dan) boli na turnaji tentoraz vo funkcii rozhodcov. Ceny najlepším pretekárom odovzdával prezident Českého svazu karate goju Ing. J. Boček.

Najlepší desiati pretekári z 3 kôl Národného pohára (Hustopeče, Prostějov a Kroměříž) v jednotlivých kategóriách sa kvalifikovali na Majstrovstvá ČR goju 4. 11. 2023 v Brne. Veríme, že nejaký titul a pohár pre majstra ČR 2023 získajú na českom šampionáte v súperení s tými najlepšími i karatisti Hanko Senica.

VÝSLEDKY PRETEKÁROV HANKO SENICA V KROMĚŘÍŽI:

AGILITY: T. Jankovič - 12. miesto, N.Križánková - 7.m, J.Svoboda - 2.m, T.Berec - 5.m

KIHON IDO: T. Jankovič - 5.m, N. Križánková -5 .m, T. Berec - 5.m

KUMITE BALLOON: T. Jankovič - 3.m, N. Križánková - 5.m, J. Svoboda - 3.m

KATA BEGINNER : M. Gažo - 2.m, A.Gažová - 2.m, S. Szabo - 5.m, G. Juralová - 2.m

KUMITE BEGINNER : M. Gažo - 1.m, A. Gažová - 5.m, S. Szabo - 5.m, G. Juralová - 3.m


Dôležité! Členské na rok 2023

A družstvo a B družstvo:

členovia platia na 4 mesiace (september - december 2023): 13,- eur/ 1 mesiac = 52,- eur

C družstvo - začiatočníci:

september: zadarmo. Platia za 3 mesiace: október - december 2023: 13,- eur/ 1 mesiac = 39,- eur

Príspevok treba uhradiť do 15. 10. 2023 

na č.účtu: IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182 - VS : 910111223 /pre A a B družstvo/

VS : 10111223 /pre C družstvo/

Do poznámky pre príjemcu: meno a priezvisko člena klubu

POZOR!

Je potrebné vyplniť aj elektronické prihlášky do CVČ:  zákonní zástupcovia ich vyplnia na stránke: https://cvcsenica.edupage.org/.

OZNAM - TRÉNINGY

Oznamujeme všetkým členom klubu, že:

1. Tréningy A družstva budú od 6.9.2023 v Dome kultúry v Senici vždy v pondelok, streda, piatok v čase 18.00 - 20.00 hod.

2. Tréningy B (pokročilí) a C družstva (začiatočníci) budú od 5.9.2023 na 3.ZŠ v Senici vždy v utorok a štvrtok v čase 18.00 - 19.30 hod.

TRÉNINGY B DRUŽSTVO - SEPTEMBER

Tréningy B družstva Hanko Senica sa začínajú hneď po prázdninách v utorok 5.9.2023.


SÚSTREDENIE LOPENÍK 2023

V dňoch 17. - 20. 8. 2023 prebehlo sústredenie v Lopeníku na juźnej Morave. Pod vedením MUDr. M.Čulena, 

9. dan, boli náročné tréningy zamerané na blížiace sa Majstrovstvá Európy v štýle godžu-ryu v Belgicku. Cvičilo sa vonku v krásnom prostredí Bielych Karpát i vnútri v peknom rekreačnom zariadení Monte Lope. Tréningy karate spestril ukážkou atraktívneho umenia tajomných ninjov majster nindžutsu T. Palla, 2. dan z Czech Bujinkan Dojo. Výbornú kondíciu a vytrvalosť v horúcom počasí preukázali karatisti i sobotným výstupom na vrchol hory Veľký Lopeník (911 m), kde im bol odmenou krásny výhľad z rozhľadne priamo na česko-slovenskej hranici. Večer strávili pri táboráku a opekaním špekáčikov.


KARATISTI HANKO KAI SENICA NA DOVOLENKE

Aj počas letných prázdnin a zaslúženého oddychu pri mori v Chorvátsku reprezentujú niektorí karatisti Hanko kai Senica svoj klub.Výhodou nosenia klubových tričiek okrem ľahkej identifikácie v dave turistov je aj menšia šanca byť okradnutý alebo otravovaný agresívnymi typmi ľudí.

NÁBOR MLADÝCH KARATISTOV

Klub Hanko kai Senica poriada tradičný nábor mladých karatistov. Chlapci a dievčatá od 6 rokov sa môžu prihlásiť od utorka 12.9.2023 na tréningoch každý utorok a štvrtok 18. 00 - 19. 30 hod.v telocvični 3.ZŠ Senica na Sadovej ul.

Prvý mesiac sú tréningy bezplatné a každý si tak môže starodávne bojové umenie, účinnú sebaobranu i moderný,olympijský šport vyskúšať na vlastnej koži.SKÚŠKY TECHNICKEJ VYSPELOSTI, 15. jún 2023, Senica

Vo štvrtok 15. 6. sa uskutočnili na 3. ZŠ Sadová, Senica SKÚŠKY TECHNICKEJ VYSPELOSTI V KARATE. Páskovania sa zúčastnilo celkom 23 karatistov, z toho 9 začiatočníkov zo septembrového náboru, ktorí po úspešných skúškach získali právo nosiť svoj prvý, bieložltý opasok - 8. kyu. Najvyšší stupeň na skúškach mala pretekárka A družstva Laura Džačovská (2. kyu,) ktorá sa stala držiteľkou najvyššieho žiackeho opasku - tmavohnedého pásu, 1. kyu. Od, pre veľa karatistov vysnívanej méty, čierneho majstrovského pásu - 1. dan,  ju teda delí už iba jeden, ale určite nie ľahký krok. Skúšobní komisári Martin Čulen, 9. dan a Jaroslav Rehuš, 5. dan boli s výkonmi skúšaných adeptov spokojní a všetkých 23 skúšaných bolo úspešných. Reportáž zo skúšok STV v Senici robila ako každý rok i televízia TV SEN, ktorá spravila aj rozhovor s mladou reprezentantkou klubu Gabrielou Juralovou, 7. kyu a trénerom J. Rehušom o posledných medailových úspechoch klubu na turnajoch v SR a ČR.

Všetkým úspešným adeptom gratulujeme a na najbližšom tréningu ich uvidíme už s novým, vyšším, zaslúžene vybojovaným opaskom.Nákup nových tréningových pomôcok pre začínajúcich karatistov

Klub zakúpil v máji 2023 nové tréningové pomôcky na tréning disciplíny AGILITY pre najmladších začiatočníkov a zároveň i potrebné variabilné tréningové náradie pre všetkých karatistov.


ČESKÝ POHÁR GOJU 13.5., PROSTĚJOV, 2. KOLO

V športovej hale Sportcentrum v Prostějove sa v sobotu 13. 5. uskutočnilo 2. kolo Českého pohára goju- ryu. Na 4 tatami si veľmi dobre viedli 10 pretekári Hanko Senica, ktorí si vybojovali celkom 17 medailí - 7 zlatých, 6 strieborných a 4 bronzové. Po svojej úspešnej súťažnej premiére na 1. kole v Hustopečiach sa ešte zlepšila šestica začiatočníkov z B družstva Hanko Senica. Medzi svojimi českými vrstovníkmi vynikali presnou technikou, rýchlosťou a koncentráciou a každý z nich vystúpil minimálne raz na stupni víťazov. Mladí karatisti s bieložltými opaskami (8. kyu) získali až 12 medailí, z toho 5 zlatých.

Medzi najúspešnejšími senickými karatistami bola Gabrielle Juralová, ktorej v Prostějove chýbalo málo, aby všetky svoje súboje v 3 disciplínach vyhrala a získala zlatý hatrick. Ziskom 2 zlatých a 1 striebornej potvrdila svoj talent a veľký potencionál do budúcnosti.

Podobne ako Sebastián Szabo, ktorý získal medailu v každej z 3 disciplín, kde nastúpil (zlato, striebro a bronz).

Medailovú žatvu Seničanov sledovali tréneri Hanko Senica M. Čulen a J. Rehuš, tentokrát v úlohe rozhodcov.

Najbližšie vycestujú Seničania na Majstrovstvá SR žiakov 27. 5. do Popradu a zároveň sa začínajú intenzívne pripravovať na skúšky technickej vyspelosti (STV), ktoré sa uskutočnia 15. 6. o 18. 00 hod.na 3. ZŠ v Senici na Sadovej.

Výsledky pretekárov Hanko Senica v Prostějove:

AGILITY:

2m. S. Szabo; 2.m G.Juralová

KIHON IDO:

1.m-Martin Gažo; 1.m.- Adela Gažová; 1.m.- G.Juralová; 3.m- S.Szabo; 3.m.-Dominik Rusňák

KUMITE BALOON:

1.m.-G.Juralová; 1.m.-S.Szabo; 2.m-A.Gažová; 2.m.-Nicolas Horecký; 3.m-M.Gažo

KATA 12-13 R.:

3.m.-Diana Džačovská

KATA ST.ŽIAČKY:

1.m.-Karin Krúžeková

KUMITE:

2.m-K.Krúžeková

KATA JUNIORI:

1.Samuel Otrubčák

KUMITE JUNIORI:

2.m.-S.Otrubčák

Všetkým úspešným reprezentantom klubu gratulujeme.


BRATISLAVSKÝ POHÁR,VINIČNÉ, 6. 5. 2023

Po svojej súťažnej úspešnej premiére na Českom pohári goju v Hustopečiach 16. 4. rozhodli sa mladí pretekári z B družstva Hanko kai Senica vyskúšať si svoje sily aj v silnejšej slovenskej konkurencii. Zúčastnili sa v sobotu 6.5. tretieho kola Bratislavského pohára vo Viničnom. Hanko Senica sa nedávno stal členom krajského zväzu Bratislavská únia karate a v konkurencii pretekárov z kvalitných slovenských klubov z Bratislavy, Trenčína či Nitry hneď ukázal, že nebude iba do počtu. Kaučovaní trénermi J. Rehušom a M. Gažom vo Viničnom neplatili senickí karatisti žiadnu nováčikovskú daň a všetci sa zaradili medzi najlepších, keď 7 pretekárov si vybojovalo celkom 8 medailí. Štartovali v 2 disciplínach, prvý raz v živote nastúpili na tatami v kata a bojové majstrovstvo predvádzali aj v kumite na terč. Najúspešnejšími sa stali dvojnásobní medailisti Dominik Rusňák víťaz v kata a bronzový v kumite na terč, a Adéla Gažová, 2x strieborná v kata i v kumite na terč. Po 9 medailách z Českého pohára dokázali ziskom 8 medailí na Bratislavskom pohári, že sa môžu pri zodpovednom tréningu zaraďiť medzi najlepších na Slovensku i v Čechách.

Najbližšie vycestujú karatisti Hanko kai Senica na 2. kolo Českého pohára goju 13.5. v Prostějove, 27.5. sú Majstrovstvá SR žiakov v Poprade a 3. kolo ČP v goju je 21. 10. v Kroměříži.

Výsledky pretekárov Hanko Senica,Viničné, 6.5.:

KATA: 1m. - D. Rusňák ml. žiaci 10-11r. 2m. - A. Gažová ml. žiačky 8-9 r.3.m. - Theodor Berec ml.dorastenci 12-13r.KUMITE NA TERČ: 2.m. - A. Gažová ml.žiačky 8-9r. 2.m. - Sebastián Szabo st. žiaci 10-11r. 3.m. - Martin Gažo ml.žiaci 8-9r. 3.m - D. Rusňák st. žiaci 10-11r. 3.m. - Gabriela Juralová, st. žiačky 10-11r.

Všetkým gratulujeme.


PROPOZÍCIE

2. KOLO POHÁRU TALENTOV, 2. KOLO NÁRODNÉHO POHÁRU - ČESKÝ SVAZ KARATE GOJU-RYU V SPOLUPRÁCI S V.I.P. SPORT CLUB OLOMOUC

13.5.2023, Prostějov


16 MEDAILÍ NA ČESKOM POHÁRI GOJU V HUSTOPEČIACH

Veľmi úspešní boli karatisti Hanko kai Senica na 1. kole Českého pohára v štýle goju-ryu 16.4.2023 v Hustopečiach,Česká republika. Na úvodnom 1. kole sa zúčastnilo 10 pretekárov, ktorí získali celkom 16 medailí: 5 zlatých, 2 strieborné a 9 bronzových. Každý zo Seničanov vystúpil medzi najlepších na stupne víťazov a získal minimálne jednu medailu. Absolutórium si zaslúžia víťazi, zlatí medailisti: Karin Krúžeková-kata ml. žiačky, Diana Džačovská-kata st.žiačky, Gabrielle Juralová- kihon Ido, Martin Gažo-kihon Ido a Adélka Gažová-kihon Ido. Najúspešnejšou pretekárkou sa stal 11 ročný mladý talent G. Juralová. Na svojej vôbec prvej súťaži si vybojovala 3 medaily, zlato v kihon ido, striebro v kumite baloon a bronz v agility. 6 žiakov z B družstva si pri svojej premiére na turnaji karate viedli veľmi dobre, výborne pripravení zvládli trému a všetci patrili vo svojich kategóriach medzi najlepších, keď zvíťazili v 3 kategóriach, (G.Juralová,M. Gažo a A. Gažová v kihon ido) a celkom získali 10 medailí. 2.kolo Národního pohára goju ryu sa uskutočni 13.5. v Prostějove.
Výsledky pretekárov Hanko Senica:
AGILITY: ml.žiaci 10-11r3.m Sebastian Szabo
Ml.žiačky 10-11r.3m. G.Juralová
KIHON IDO:Ml.žiaci 8-9r.1m. M.Gažo
Ml.žiačky 8-9r.1m. Adela Gažová
Ml.žiačky 10-11r.1m G.Juralová
KUMITE BALOON:Ml.žiaci 10-11r.3m. Nicolas Horecký3.m. Dominik Rusňák
Ml.žiačky 10-11r.2m. G.Juralová
KATA:Ml.žiačky 10-11r.1.K.Krúžeková
St.žiačky 12-13 r.1.D.Džačovská
Juniori 16-17 r.2.Samuel Otrubčák
Ženy 3.Laura Džačovská
KUMITE:Ml.žiačky 10-11r. +37 kg3.K.Krúžeková
Juniori 16-17r. - 68kg 3.S.Otrubčák

Gratulujeme!


MÁME NOVÚ TRÉNERKU!

28.3.2023 získala Bc. Vlasta Krúžeková trénerskú licenciu 1.stupňa SZK.

GRATULUJEME!


PROPOZÍCIE K SÚŤAŽIAM - dôležité!

1. Stará Ľubovňa, 2. Viničné, 3. Hustopeče


POZOR, DOLEŽITÝ OZNAM!

Oznamujeme všetkým členom klubu, že treba uhradiť členský príspevok na obdobie:

apríl - jún 2023
v sume : 39,- EUR
na účet klubu : IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182
VS :
4562023

Prijatie Hanko kai karate klubu za člena Bratislavskej únie karate

Podľa oznámenia predsedu BÚK, konferencia Bratislavskej únie karate na svojom zasadnutí dňa 26.marca 2023 prijala Hankokai karate klub Senica za člena BÚK.


Výsledky našich karatistov na súťažiach v januári až marci 2023.

VŠETKÝM GRATULUJEMEA ĎAKUJEME ZA REPREZENTÁCIU!

28.1. na Orava Cup získala Diana Džačovská v kata dorasteniek 3. miesto.

12.2. na Otvorených majstrovstvách ZsZK seniorov a na 3. kole Pohára SZK získala Laura Džačovská v kategóriách kata ženy nad 16 rokov 3. miesto a v kata ženy nad 21 rokov 2. miesto.

Na Bratislavskom pohári v karate vo Viničnom 11.3. získala pretekárka Hanko Senica Diana Džačovská 3.miesto v kata 12-13 rokov.

Na 1. kole Slovenského pohára žiakov 11.2.2023 v Trenčíne zvíťazila v kata starších žiačok pretekárka Hanko Senica Karin Krúžeková.

2. kolo SP žiakov sa uskutoční v sobotu 18.3.v Partizánskom.

Na slávnostnom vyhlásení ŠPORTOVEC ROKA v Dome kultúry Senica 1.3.2023 boli medzi najlepšími športovcami mesta Senica vyhlásení i dvaja členovia klubu Hanko Senica. Za vzornú reprezentáciu mesta Senica na Slovensku i v zahraničí boli pred plným hladiskom v kategórii žiakov ocenená Karin Krúžeková a v kategórii dorastencov Samuel Otrubčák.


Tradičné zimné sústredenie. Prvý januárový týždeň, Dubník (Stará Turá), 2023

Naši karatisti tam vycestovali z finančnou podpporou Mesta Senica.


PROSÍME VÁS O 2% Z VAŠICH DANÍ Z PRÍJMU

Prosíme vás o 2% z dane z príjmu za rok 2022 na súťažnú a tréningovú činnosť detí.

Budeme radi, keď nám 2% poukážete na naše údaje:

názov : Hanko kai karate klub Senica, o.z.
sídlo : Sadová 638/43, 905 01 Senica
IČO : 00589233
právna forma : občianske združenie


POZOR, DOLEŽITÝ OZNAM!

Oznamujeme všetkým členom klubu, že treba uhradiť členský príspevok na obdobie:

január - marec 2023
v sume : 39,- EUR
na účet klubu : IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182
VS : 1232023


Majstrovstvá Českej republiky v karate - 5.11.2022

5.11.2022 sa v brne konali Majstrovstvá ČR, na ktorých sa zúčastnili aj naši mladí karatisti. Do Senice priniesli krásne výsledky:

V kategórii Začiatočníci :

Jakub Briestenský 1. miesto kata 3. miesto kumite;  Karin Krúžeková 1. miesto kata 10-11 rokov; Samuel Otrubčák 3. miesto kata 14-15 rokov; Diana Džačovská 3. miesto kata 12-13 rokov ; Laura Džačovská 5. miesto kata 14-15 rokov

Srdečne gratulujeme!


Kniha: Eva Čulenová: HANKO KAI. KARATE V MESTE SENICA je už dostupná!

Knihy nám postupne cestujú z tlačiarní a kým prídu všetky a budú doručené do Senice, môžete si ich už objednávať na adresách:

a.culenova@gmail.com alebo:

rehus@seznam.cz

Cena: 10,- eur + poštovné.

Možnosť osobného odberu na tréningoch alebo v kancelárii klubu u p. Čulenovej.

2. vydanie knihy HANKO KAI. KARATE V MESTE SENICA je už dostupné dostupné!

Kniha: Eva Čulenová: HANKO KAI. KARATE V MESTE SENICA bude pre vás v blízkej budúcnosti dostupná. O jej dostupnosti aj cene vás budeme informovať.

+++

Kniha, ktorú čitateľom ponúkame, prvýkrát vyšla v roku 2014 pri príležitosti 40. výročia vzniku jedného z najstarších a najúspešnejších karatistických klubov na Slovensku, Hanko kai karate klubu Senica. Približuje vznik a vývoj karate predovšetkým v regióne Záhoria - najmä v meste Senica - no nie je možné hovoriť o karate v istej lokalite bez poznania historicko-obsahových súvislostí v celom kontexte. Karate ako bojové umenie je veľmi staré; rozvíjalo sa v rôznych čínskych provinciách (azda najznámejším centrom bojových umení je kláštor Šaolin), neskôr na ostrove Okinawa ležiacom južne od Japonska (o histórii karate pojednáva kapitola 1.1), no ako športové odvetvie je pomerne mladé (kapitola 1.2) - začalo sa rozvíjať až v polovici 20. storočia.Aby čitateľ pochopil rozvoj karate v Senici a aby dokázal zaradiť odbornú profiláciu lídra záhorského karate, Hanko kai karate klubu Senica (ale aj iných klubov), v druhej kapitole Systematika karate uvádzame základné informácie o karate - o jeho štýlových charakteristikách, zameraniach, o systéme techník, kata a pod. Tretia kapitola (Založenie a rozvoj Hanko kai karate klubu Senica) je pre našu knihu kľúčová: snaží sa podrobne uviesť a priblížiť faktory stojace na pozadí vzniku a vývoja karate v meste Senica (kapitola 3.2), teda procesu, ktorý sa začal v októbri 1974. Išlo o situáciu, kedy sa Seničan MUDr. Martin Čulen vrátil z vysokoškolských štúdií na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave do Senice a pokračujúc vo svojej kariére karatistu, založil v Senici oddiel karate, ktorý bol čoskoro pričlenený k TJ Záhoran (Agrostav) Senica. V roku 1991 sa z tohto oddielu stal samostatný Hanko kai karate klub Senica. Senické karate tak priamo nadväzuje na vznik a vývin karate na Slovensku, ktorého počiatky siahajú do vysokoškolského prostredia v Bratislave v roku 1972 a z ktorého vzišlo veľa dnes už známych slovenských majstrov karate (bližšie v kapitole 3.1.).Oddiel karate TJ Záhoran (Agrostav) Senica, neskôr Hanko kai karate klub Senica, sa od októbra 1974 pod vedením MUDr. Martina Čulena (dnes 9. dan) veľmi úspešne rozvíjal. S pomocou trénerov vychovaných priamo v klube bolo počas takmer polstoročnice fungovania klubu vychovaných mnoho výborných karatistov - pretekárov európskeho a svetového formátu, ktorí pre Senicu priniesli veľmi veľa významných medailí a ocenení z najvyšších európskych a svetových šampionátov (výsledky klubu sú uvedené v kapitole 7). No v neposlednom rade treba spomenúť, že hlavným výsledkom trénerov Hanko kai Senica je vychovanie svedomitých, čestných, zodpovedných a cieľavedomých ľudí so zdravým sebavedomím a pevným hodnotovým rebríčkom. Počas takmer päťdesiatročnej histórie klubu tu cvičili a v karate sa vzdelávali ľudia zo Senice a veľmi širokého okolia vrátane Moravy a Čiech, pričom sa medzi nimi nezriedka objavovali aj celé rodiny.

DÔLEŽITÝ OZNAM PRE VŠETKÝCH ČLENOV KLUBU. ČLENSKÝ PRÍSPEVOK do 15.10.2022!

Oznamujeme všetkým členom, že po stanovení podmienok CVČ treba uhradiť členský príspevok v sumách:

A družstvo, B družstvo:  39,- EUR

na obdobie október - december 2022

C družstvo- nábor: noví členovia platia 26,- eur (október je bezplatný,platí sa november a december 2022)

na účet klubu: IBAN SK10 0200 0000 0000 0753 6182

VS : 1011122022

OZNAM O TRÉNINGOCH DRUŽSTVA A! POZOR!

Pre A družstvo oznamujeme, že tréningy sú v ESKU Senica

v pondelok, stredu a piatok

vždy o 17,30 - 19,30 hod.

Tréner: MUDr. Martin Čulen

KARATISTI, POZOR! OZNAM O JESENNÝCH TRÉNINGOCH družstva B!

TRÉNINGY DRUŽSTVA B BUDÚ OD 4. 10.2022

CVČ Senica oznámilo, že telocvične ZŠ v Senici budú prístupné na tréningy až od 1. 10. 2022.

Tréningy B družstva Hanko Senica i nábor pre začiatočníkov preto môžu začať v telocvični 3. ZŠ Sadová v Senici až po termíne 1. 10.

Prvý tréning bude teda v utorok 4. 10.2022 a nábor nových karatistov bude prebiehať priebežne od 6. 10. 2022.

MLADÍ NÁDEJNÍ KARATISTI, POZOR! HĽADÁME NOVÉ TALENTY!

NÁBOR od 6. októbra 2022

Nábor začiatočníkov-karatistov do Hanko kai karate klubu Senica sa začína od štvrtka 6. 10. 2022. Záujemcovia od 6 rokov sa môžu prihlásiť na tréningoch každý

utorok a štvrtok o 18. 00 - 19. 30 hod.

v telocvični 3. ZŠ, Sadová ul. v Senici

Prípadné zmeny budú uvedené na stránke Hanko Senica.

Oznam pre záujemcov o karate:

PRIHLÁŠKA NA KARATE PRE ZAČIATOČNÍKOV:

Záujemci o karate sa môžu prihlásiť už teraz emailom alebo telefonicky u trénera J.Rehuša  - email: rehus@seznam.cz     mobil: 0903 379 843.

Treba poslať: meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko, škola, telef.kontakt, e- mailový kontakt.

Záujemca bude zapísaný do C družstva Hanko Senica - začiatočníci a od 6. 10. 2022 môže chodiť na tréningy.

WANNADO FEST Kunovská priehrada - 30.7.2022

KARATISTI HANKO KAI SENICA SA ZÚČASTNILI 30.7.2022 NA VEĽKOM ŠPORTOVOM FESTIVALE WANNADO FEST - DRAČIE LODE NA KUNOVSKEJ PRIEHRADE. DAŽĎIVÉMU POČASIU PO CELÝ DEŇ PREDVÁDZALI ZÁUJEMCOM O TENTO OLYMPIJSKÝ ŠPORT I SEBEOBRANU A UKÁŽKY KARATE. NA STANOVISKU HANKO SENICA SI MNOHÍ RODIČIA S DEŤMI AJ SAMI VYSKÚŠÁLI ÚDERY A KOPY DO MECHU, LAPY, NAUČILI SA BOJOVÝ KOTRMELEC, SPRÁVNE PADANIE, KARATISTICKÝ KLIK ČI ZHASNÚŤ SVIEČKU JEDNÝM ÚDEROM. PRI PREZENTÁCII KARATE NA VEĽKOM PÓDIU PREDVIEDLI KARATISTI HANKO SENICA PRED KAMERAMI TELEVÍZIE JOJ, TV SEN A DIVÁKMI V ZASTREŠENOM STANE PRE 600 LUDÍ KRÁTKU UKÁŽKU TRÉNINGU KARATE. DIVÁCI TAK MOHLI VIDIEŤ NAŽIVO TVRDÉ, RÝCHLE ÚDERY, KOPY, SEKY I CVIČENIE MAJSTROVSKEJ KATY KURURUNFA V PODANÍ NIEKOĽKONÁSOBNEJ ŽIACKEJ ŠAMPIÓNKY KARIN KRÚŽEKOVEJ. SLOVOM PREZENTÁCIU KARATE SPREVÁDZAL TRÉNER HANKO SENICA JAROSLAV REHUŠ. JE PRAVDEPODOBNÉ, ŽE ATRAKTÍVNE A ZROZUMITEĽNE PODANÉ UKÁŽKY KARATE PRIVEDÚ NIEKTORÝCH Z PRIZERAJÚCICH SA CHLAPCOV A DIEVČAT NA PRAVIDELNÝ JESENNÝ NÁBOR ZAČIATOČNÍKOV.
SKÚŠKY STV

9.6.2022

Dňa 9. 6.sa v telocvični ZŠ Sadová v Senici uskutočnili tradičné SKÚŠKY STV, STUPŇOV TECHNICKEJ VYSPELOSTI. Skúšobná komisia zložená z majstrov s najvyššími technickými stupňami v regióne: MUDr. Martin Čulen 9. Dan, Jaroslav Rehuš, 5. Dan, obaja z Hanko Senica a Milan Pekník, 4. Dan z KK Stará Turá preverila znalosti celkom 20 adeptov na vyššie technické stupne, z ktorých bolo úspešných 18.

12 začiatočníkov získalo svoj prvý - bieložltý pás v karate. Spomedzi vyšších opaskov úspešne prešli náročnými skúškami Vlasta Krúžeková a Laura Džačovská, ktoré si vybojovali právo nosiť hnedý opasok - 2.Kyu. Všetkým gratulujeme!

Všetci karatisti Hanko Kai Senica budú mať svoj technický stupeň zapísaný v preukaze SZK - Slovenského zväzu karate spolu s zaplatenou ročnou známkou a potvrdením od lekára 1/rok.

GP BRNA zľava Diana Džačovská, Laura Džačovská,Karin Krúžeková, Samuel Otrubčák
GP BRNA zľava Diana Džačovská, Laura Džačovská,Karin Krúžeková, Samuel Otrubčák

GRAND PRIX BRNA V KARATE 2021. VŠETCI PRETEKÁRI HANKO KAI SENICA S MEDAILOU

Medzinárodného turnaja v karate GRAND PRIX BRNA 2021 sa tak, ako každý rok zúčastnili aj pretekári Hanko kai Senica. V modernej športovej hale Campusu Masarykovej univerzity v Brne sa 20.11. 2021 predstavili bojovníci zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. V čerstvom olympijskom športe (na nedávnej olympionáde v Tokiu štartovali karatisti prvý raz v histórii) sa súťažilo tradične v dvoch disciplínach. V cvičení bez súpera (kata) a v zápase (kumite). V senickom klube sa venujú obidvom disciplínam, lebo karate je cvičenie i boj a karatista musí byť kompletný bojovník. A z moravskej metropoly si Seničania odviezli medaily z obidvoch disciplín a ukázali svoje majstrovstvo a všestrannosť, keď každý zo štyroch pretekárov Hanko kai vystúpil minimálne jedenkrát na stupeň víťazov. Najúspešnejšia bola čerstvá dvojnásobná majsterka Českej republiky Karin Krúžeková, ktorá pokračuje vo víťaznej jazde na slovenských i zahraničných turnajoch. Iba 9-ročná žiačka jasne triumfovala v kata do 10 rokov a k zlatu z kata pripojila i striebro v zápase kumite žiačok do 11 rokov, keď medzi staršími súperkami našla premožiteľku až vo finále. Pre mladý talent z Hanko kai Senica, kde začínala v šiestich rokoch to bola zároveň i dobrá príprava na Majstrovstvá Slovenska. Dve medaily, obidve strieborné, získala v kata i kumite do 14 rokov Laura Džačovská. Po zlepšení techniky a taktiky boja by nabudúce nemala visieť ani zlatá medaila príliš vysoko. Vo vyraďovacích bojoch boli úspešní a medzi najlepších sa dostali aj v kata do 12 rokov Diana Džačovská získala 2. miesto a Samuel Otrubčák v kata do 14 rokov obsadil 3. miesto.

Grand Prix Brna v Českej republike bola zrejme na dlhšiu dobu poslednou súťažou, a to nielen v karate. Kvôli pandémii covidu sa rušia turnaje a obmedzujú tréningy. Žiacke Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa mali konať 27.11. v Bratislave, boli tiež odložené naneurčito.

Dúfajme, že juniorské ME 4. - 6. 2. 2022 v Prahe budú už bez obmedzení.

E.J.

Majstrovstvá Českej republiky goju 2021

V sobotu 6.11.2021 sa v Brne uskutočnili Majstrovstvá Českej republiky v štýle goju ryu karate. Medzi najlepšími pretekármi, ktorí si vybojovali postup na český šampionátov z 3 kôl národných pohárov nechýbali ako každoročne ani pretekári Hanko kai Senica. Najúspešnejší boli mladí karatisti, žiaci, ktorí vystúpili i viackrát na stupeň víťazov. Trojnásobná majsterka ČR z posledného šampionátu Karin Krúžeková dokázala, že ani počas dlhého obdobia pandémie nestratila nič zo svojich kvalít. Nenašla rovnocennú súperku ani v staršej kategórii a zvíťazila v kata i v kumite mladších žiačok. Z Čiech si do svojej už bohatej zbierky trofejí doviezla dve zlaté medaily.

Doslova kôš medailí získal v Brne ďalší žiak Jakub Briestenský. Na českých tatami si vybojoval až 5 medailí: 3 strieborné a 2 bronzové. K spokojnosti chýbala iba aspoň jedna zlatá medaila.

Najbližšie budú štartovať pretekári Hanko kai Senica opäť v Čechách na medzinárodnom turnaji GRAND PRIX BRNA 20.11. v moravskej metropoli Brno.

MEDAILY KARATISTOV Z ČIECH

NÁBOR NOVÝCH ČLENOV DO HANKO KAI SENICA

Po období karantény sa rozbiehajú i senickí karatisti. Na poslednom turnaji v zahraničí, 2. kole Českého pohára goju-ryu 11.9.2021 v Kroměříži boli úspešní mladí karatisti Hanko Kai Senica. Získali 9 medailí, a to štartovali iba traja pretekári zo Senice. Po zatvorení telocviční a zrušení športových podujatí trénovali karatisti hlavne individuálne, prebehlo cyklistické sústredenie a od septembra fungujú už i pravidelné tréningy. V Kroměříži prekvapil ziskom doslova koša medailí vicemajster Českej republiky Jakub Briestenský, ktorý si z Čiech odviezol až 7 medailí. Celkom 6 strieborných a 1 bronzová medaila, takže chýbala iba povestná čerešnička na torte - zlatá medaila. Hlavne v Pohári nádejí - súťaže pre začiatočníkov - hviezdil a získal 5 medailí. V kategórii mladších žiakov 10 - 11-ročných sa postavil na stupne víťazov dvakrát v cvičení kata, trikrát v zápase kumite, raz v technikách kihon-ido a raz v agility - beh na obratnosť. Po nevyhnutnom odstránení chýb a pridaní v tréningu by nemusela zlatá medaila v niektorej z disciplín, v ktorých štartuje, visieť privysoko ani na Majstrovstvách Českej republiky 6. 11. v Brne, kam sa svojimi výkonmi presvedčivo kvalifikoval on i K. Krúžeková.

V inej ťažšej situácii bola úradujúca majsterka ČR v žiakoch Karin Krúžeková z Hanko kai Senica. Držiteľka modrého opasku (5. kyu) a 3-násobná majsterka ČR y posledného šampionátu už nemôže štartovať medzi začiatočníkmi, takže konkurenciu má oveľa ťažšiu. Karin ale ako vždy nesklamala a sústredenými, kvalitnými výkonmi si vybojovala zlatú medailu v kata a striebornú medailu v kumite. V kata vo finále žiačok nedala šancu súperke dobre zacvičenou majstrovskou katou Kururunfa a zaslúžene kraľovala v tejto disciplíne. V zápase kumite trochu prekvapujúco prehrala vo finále 3:4. Na začiatku súboja o zlato sa súperke podarili dva kopy na chrbát senickej karatistky a viedla tak 4:0 a i keď ju zvyšok zápasu Seničanka naháňala po tatami, podarilo sa jej len kopom na hlavu znížiť na konečných 3:4. Výpadok v tréningu zapríčinený pandémiou bolo vidieť však všade, v kvalite výkonov i v počte pretekárov. Turnaja v Kroměříži sa zúčastnili tentoraz ako rozhodcovia i obaja tréneri Hanko Kai Senica - MUDr. M. Čulen, 9. dan a J. Rehuš , 5. dan, ktorí sa budú po náročnom korona období snažiť karatistov zo Záhoria opäť na sezónu výborne pripraviť, aby medailová žatva zo slovenských i zahraničných turnajoch pokračovala.

NÁBOR NOVÝCH KARATISTOV!

Mladí karatisti majú teraz šancu. Klub šampiónov Hanko kai Senica vyhlasuje tradičný nábor pre začiatočníkov. Chlapci a dievčatá od 6 rokov sa môžu prihlásiť od utorka 21. 9. na tréningoch každý utorok a štvrtok od 18.00 hod. do 19.30 hod. v telocvični 3. ZŠ na Sadovej ulici v Senici.

Karate je účinná sebaobrana i moderný, olympijský šport. Učí sebadisciplínu, neagresivitu a úctu k všetkému živému. Záujemcovia, ktorý si chcú zlepšiť kondíciu, naučiť sa brániť, nájsť si priateľov a možno sa stať i reprezentantom a majstrom karate, nepotrebujú nič. Len tepláky, tričko a odvahu začať. Tréningy sú vedené hravou formou a postupne sa pridávajú prvky karate. Prvý mesiac sú tréningy zadarmo, a tak si každý môže toto starobylé bojové umenie vyskúšať. Aktuálne informácie sú vždy i na klubovej webstránke hankokai.sk

E.Jareč


Slovenský pohár detí a žiakov - video súťaž v kata 25.5.2020

Na natredičnom Slovenskom pohári detí a žiakov 25.5.2020 konaného online naši pretekári opäť dosiahli významné úspechy:

Karin Krúžeková - 1. miesto - kata mladšie žiačky 8 - 9 rokov

Jakub Briestenský - 2. miesto - kata mladší žiaci 8 -9 rokov

                                  - 2. miesto - free style kata - chlapci 5 - 11 rokov

Gratulujeme!

JESENNÁ ŽATVA ÚSPECHOV V HANKO KAI

Aj v jeseni 2019 mladí karatisti z Hanko kai boli mimoriadne úspešní a náš klub obohatili viacerými medialami.

Ponúkame Vám prehľad našich najnovších úspechov:

Kopáč - 21.9.2019 1.kolo Slovenského pohára U21, juniorov, kadetov, dorastencov - Košice - kata muži: 3. miesto

Kopáč - 28.9.2019 Pohár SNP B. Bystrica - kata muži: 2. miesto

Krúžeková - 28.9.2019 Pohár SNP B. Bystrica 

- kata mladšie žiačky. - 2. miesto
- kumite nad 28 kg - 3. miesto

Krúžeková: 12. 10. 2019 1.kolo Bratislavského pohára - Viničné
- agility - 1.m.
- kata ml.ž. - 3.m.
- kumite nad 28 kg - 2.m.

Otrubčák - 12.1 0.2019 1. kolo Bratislavského pohára - Viničné
- kumite 10-11 r. - 3.m.

Krúžeková Karin - 2. kolo Bratislavského pohára 

- 2.m. v kata
- 3.m. kumite

Briestenský Jakub - 2.kolo Bratislavského pohára 

-3.m. kumite

Džačovská Laura - 14. 9. 2019 Račiansky strapec - Bratislava

- kata staršie žiačky - 3. m.

Bratislavský pohár - Viničné:

Džačovská L. - kata 7.m., 

Rybnikárová - kata mladšie kadetky 5.m.

Džačovská D.- 12.10. Viničné kata ml.ž. 5.m.

OKINAWA! ÚČASŤ Dr. ČULENA NA MEDZINÁRODNOM SEMINÁRI RYU EI RYU

Možno každý karatista sníva o tom, že aspoň raz v živote sa pozrie do kolísky karate, na Okinawu. Hlavnému trénerovi Hanko kai Dr. Martinovi Čulenovi a členovi klubu Hanko kai Martinovi Kopáčovi sa to splnilo, keď 17.8.2019 vycestovali spolu s reprezentáciou Českého svazu karate goju ryu a s jeho podporou na najjužnejší japonský veľký ostrov ležiaci v súostroví Ryu ei ryu, kedysi domov kráľovstva Ryu ei ryu. 

Na tomto mieste pri meste Šuri sa konal veľký medzinárodný seminár Ruyu ei ryu pod vedením bývalého Majstra sveta v kata Tsugua Sakumota, kde sa zúčastnilo okolo 300 karatistov. Česká výprava spolu s Dr. Čulenom a M. Kopáčom sa zúčastňovala tréningov v malých skupinkách. Trénovali sa techniky, kihon. Niektoré tréningy prebiehali aj v rodnej dedine Sakumota Onna Village. Šiesty deň seminára boli ukážky budo kan a na tejto veľkej akcii sa zúčastnilo až okolo 1000 cvičencov. Nechýbali ani prezentácie jednotlivých krajín. V nedeľu bolo voľno a výprava si prezrela pamiatky v najbližšom okolí, najmä pevnosť v Šuri, Fukushu garden a múzeum karate. V pondelok sa cestovalo na sever ostrova a celý seminár sa ukončil osobitným tréningom výpravy u samotného Sakumota.

Pobyt na Okinawe bol nesporne obohacujúci. Vedomosti a zručnosti z neho bude Dr. Čulen teraz aplikované aj v Senici na tréningoch karate.

Zdroj: Český svaz karate goju ryu, autorka: V. Míšková

Letné cyklistické sústredenie Hanko kai

Na prelome júla a augusta sa v Hanko kai uskutočnilo tradičné letné cyklistické sústredenie. Karatisti pod vedením trénera MUDr. Martina Čulena trénovali kondíciu a vytrvalosť tak, že na bicykloch hrdinsky zdolávali krátke, zato strmé kopce Záhoria a Myjavsko-brezovských kopaníc. Počasie vyšlo, nálada bola vynikajúca, vytrvalosť do ďalšej tréningovej a súťažnej sezóny je chytená.

Úspešná sezóna senických karatistov!

Úspešnú sezónu majú za sebou senickí karatisti z Hanko kai, ktorí v roku 2018 dosiahli úspechy na domácom, no najmä zahraničnom poli. Medzi najväčšie úspechy patrí titul Vicemajstra sveta pre mladého juniorského reprezentanta Martina Kopáča a mnohonásobnej Majsterky Slovenska Alžbety Ovečkovej. 

Svoj doteraz najväčší úspech dosiahol iba 17ročný odchovanec senického klubu Martin Kopáč na Majstrovstvách sveta v štýle godžu-ryu v rumunskej Bukurešti  v konkurencii 970 pretekárov z 36 krajín. Získal tu bronzovú medailu. Hneď nato bol nominovaný do slovenskej juniorskej reprezentácie a prezentoval sa  ako reprezentant v ukrajinskom Ľvove, kde získal striebro v kata juniorov. Začínal u trénera Jaroslava Rehuša (5. dan), potom sa presunul do A družstva k MUDr. Martinovi Čulenovi (9. dan).

Alžbeta Ovečková (2. dan)  sa úspešne presadzuje medzi slovenskou i svetovou špičkou už medzi ženami. Dorastenecká Majsterka Európy a skúsená reprezentantka SR je zaradená do TOP tímu slovenskej reprezentácie. Senická odchovankyňa má - ako vždy- len tie najvyššie ciele: nominovať sa na oplympiádu v Tokiu 2020, kde karate vzniklo po prvýkrát ako olympijský šport.  Medzi najlepších karatistov sveta sa do Japonska dostanú len tí najlepší zo Svetového pohára. Alžbeta Ovečková sa v rácmi svojich nomácii sústreďuje práve na Svetové poháre v španielskej Guadalajre, v rakúsko Salzburgu, marockom Rabate, takisto aj v Turecku. Prestížnou záležitosťou bola aj účasť v emirátskom Dubaji. 

Za svojimi vzormi nezaostáva ani senická mládež: v Českých pohároch získalo množstvo medailí aj juniorky Adela Sadloňová (1. dan) a Kristína ristína Zrínyová (1. dan). Presadzujú sa aj žiaci; Lenka a Zuznama Kopáčové, Ema Dvorská sú Vicemajsterky Českej republiky v roku 2018. Iba 10 ročný Samuel Otrubčák z B družstva Hanko kai obsadil 3. miesto v Českom pohári v kumite.


Mladí karatisti z Hanko kai výborne bojovali aj na druhom kole Českého pohára godžu-ryu v Hodoníne, keď Ema Dvorská (4. kyu) získala striebro v kata starších žiačok, Adela Sadloňová a Kristína Zríniová sa zaslúžili o bornz v kata junioriek. Lenka Kopáčová vybojovala zlato v kata žiačok 10 - 11 ročných. Jej sestra Zuzka Kopáčová získala v tej istej...

Noviny Plus 1 z 1.6.2018 uverejnili rozhovor Laca Faitha zo stávkovej spoločnosti DOXXbet, s.r.o. s úspešnou senickou karatistkou Alžbetou Ovečkovou. Prečítať si ho môžete tu.

V 2. kole Českého pohára v štýle godžu-ryu 7. apríla 2018 v Hodoníne získali mladí karatisti z Hanko kai karate klubu Senica 6 medailí. V konkurencii 138 pretekárov z 15 klubov sa najviac darilo Lenke Kopáčovej, ktorá zvíťazila v kata žiačok. Bronz získala jej sestra Zuzana Kopáčová. Držiteľka zeleného pásu (4. kyu) Ema Dvorská príjemne prekvapila...

Podobne ako každý rok, aj začiatkom roku 2018 (26.2.2018) sa v Mestskom dome kultúry v Senici konala významná akcia Vyhlásenie najlepšieho športovca mesta Senice. Nominovaní boli športovci - tréneri aj pretekári z rôznych oblastí, medzi nimi aj karatisti z Hanko kai Karate klubu Senica. Prestížne ocenenie si za úspešnú reprezentáciu mesta Senice v...

11.1. až 14.1.2018 sa v Starej Turej konalo tradičné zimné sústredenie karatistov. Ako vždy, bývalo sa v krásnom prostredí Dubníka a tréningy prebiehali v miestnej základnej škole. Sústredenia sa tradične zúčastnili slovenskí aj českí reprezentanti v kata. Tréningy viedol MUDr. Martin Čulen. a orientované boli na precvičovanie kata, techník,...

Na Svetovom pohári na Okinawe sa v decembri 2017 zúčastnila aj moravská pretakárka z Taro kanu Brno trénujúca aj pod vedením MUDr. Martina Čulena v Hanko kai Senica Veronika Mišková. Vo 4. kole sa jej podarilo poraziť vicemajsterku sveta Bottano a postupovala ďalej. Zastavila ju až japonská Majterka sveta Shimizu. GRATULUJEME!